Догляд за людьми похилого віку — на що звернути увагу?

Догляд за літніми людьми — справа непроста. Це вимагає багато сил, співчуття, розуміння, а також часу і професійного підходу. Якщо сім’я перебуває на етапі вибору допомоги по догляду за людьми похилого віку, необхідно знати, якою мірою допомогу літнім людям надається помічниками, доглядальницями або медсестрами або будинками для людей похилого віку. Сайт розповість докладніше про послуги центру по догляду за людьми похилого віку.

Догляд за літніми людьми вдома

Люди похилого віку, яким потрібна допомога в повсякденній діяльності, не повинні жити одні. Добре, якщо сім’я допомагає їм. Однак іноді бувають ситуації, коли необхідна турбота перевищує навички та можливості родичів. Отже, в разі вибору професійної допомоги на дому по догляду за людьми похилого віку має сенс пошукати перевіреної людини.

У догляді за людьми похилого віку можна найняти людей з професійними навичками:

  1. Помічник по дому — тобто людина, відповідальний за допомогу з прибиранням, одяганням, приготуванням їжі, покупками, купівлею ліків і т.д. Ця форма допомоги працює для людей похилого, але здорових і незалежних людей. Днем помічник приходить тільки на кілька годин. Люди похилого віку, які працюють самостійно, можуть скористатися перевагами геріатричного перебування, багатого корисними реабілітаційними процедурами, що допомагають поліпшити свій фізичний стан.
  2. Медичний працівник — особа, яка повинна мати довідку, що підтверджує проходження навчання за даною спеціальністю. Медичні працівники спеціалізуються на догляді за людьми похилого віку з різними захворюваннями. У його завдання входить купання літньої людини, масаж, зміна підгузника, прийом ліків і запобігання пролежнів. Опікун також повинен мати можливість зробити ін’єкцію. Часто медичні працівники швидко помічають зміни в стані здоров’я своїх пацієнтів, завдяки чому повідомляють лікарям про різні проблеми зі здоров’ям.
  3. Сестринський догляд — тут допомогу надають кваліфіковані медсестри і доглядальниці. Їх викликають до літніх людей, у яких зазначено серйозне погіршення здоров’я. Ці люди постійно перебувають поруч з пацієнтами і стежать за їх здоров’ям. Варто знати, що найчастіше наймання медсестри пов’язаний з необхідністю також найняти помічника по будинку або доглядальницю.

Допомоги в повсякденному функціонуванні та задоволенні фізіологічних потреб може бути недостатньо. Іноді також потрібно психологічна підтримка, особливо при лікуванні таких станів, як депресія, деменція, тривожні розлади та інші. Тому для поліпшення психічного стану літньої людини варто звернутися за допомогою до фахівця з псіхогеріатріі.

Догляд за літніми людьми в спеціалізованих установах

Іноді стан здоров’я пацієнта настільки серйозно, що сім’я не в змозі надати допомогу 24 години на добу. Рішенням проблеми є установи по догляду. Це рішення для людей, які потребують цілодобової спеціалізованої допомоги, постійному лікарського нагляду, реабілітації та догляду або продовженні лікування хронічного захворювання.

В установах цього типу пацієнти мають доступ до медичної, сестринської і реабілітаційної допомоги. Тут пацієнту завжди вчасно дають ліки і можуть пройти спеціалізовані обстеження, необхідні для спостереження і лікування захворювання. Плата за послуги надається з урахуванням індивідуальних потреб в харчуванні, лікуванні та реабілітації. В такій установі сім’я пацієнта може бути підготовлена до того, щоб самостійно подбати про хворого.